Grāmatzīmes

Iekļauts

Citi nosaukumi: Iekļauts

Otrajā pasaules karā iesaukts

Lai gan ir izveidoti daudzi spēļu produkti par militāro tēmu, tas joprojām vajā izstrādātājus. Ikviens lolo sapni radīt kaut ko, kas radikāli atšķirsies no konkursa. Viens no šiem mēģinājumiem bija spēle Enlisted — vairāku spēlētāju klienta puses šāvēja spēle, kas izspēlē Otrā pasaules kara reālās dzīves epizodes.

Projekta autors ir Latvijas uzņēmums Darkflow Software, kuram visai netradicionālā veidā izdevies pievērst uzmanību savam prāta bērnam. Enlisted kopā ar citām misijām ir komisks 1. aprīļa režīms, kad karavīri cīnās tikai šortos, ir bruņoti ar galda piederumiem kopā ar parastajiem ieročiem, un kā aizsardzība kalpo pannas, caurduri un vafeļu dzelzs. Ideja ļoti patika spēlētājiem, un pēc viņu pieprasījuma tā tika izlaista kā atsevišķs produkts ar nosaukumu Cuisine Royale.

Neatkarīgi no humoristiskas atkāpes, pretējā gadījumā tie, kas vēlas lejupielādēt Enlisted, saņems nopietnu, līdzsvarotu un pārdomātu lielā kara scenāriju. Kā saka paši izstrādātāji, viņi gribēja atrauties no klasiskās misiju un cīņu versijas, kad dalībnieku grupas cīnās savā starpā par noteiktu atlīdzību, kas vairāk izskatās pēc sporta sacensībām, nevis pēc īstas stratēģijas.

Par spēles spilgtākajiem notikumiem

Taču autori ne tikai negribēja, bet arī nevarēja pilnībā atņemt spēlētājiem iespēju izmērīt spēkus. Bet pacelt to jaunā līmenī kļuva par galveno uzdevumu. Kad sākat spēlēt Enlisted, varat izveidot savas komandas un nosūtīt tos misijā, personīgi izstrādājot tās īstenošanas plānu. Vienu šīs komandas karavīru spēlēsit jūs, bet pārējos - mākslīgais intelekts (AI). Izvēloties misiju, pārdomājiet stratēģiju un sadaliet pasūtījumus:

 • Ieņemiet pozīciju un nostiprinieties uz zemes;
 • Turiet ienaidnieku līdz pēdējam;
 • Nodrošiniet eju savai komandai;
 • uzspridzināt tiltu;
 • Iznīcināt bruņumašīnas utt. utt.

Vispirms datorā vai klēpjdatorā ir jālejupielādē spēle Enlisted (spēle ir pieejama arī Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4 un PlayStation 5), un tikai pēc tam var pierast pie virtuālās telpas.

Strādājot pie projekta, autori nolēma nodrošināt spēlētājiem iespēju darboties gan no pirmās, gan no trešās personas. Taču vēlāk viņi domāja, ka ārēja vērotāja skats ir vieglāks, jo tas ļauj novērtēt situāciju no dažādiem leņķiem, kas reālajā pasaulē nav pieejams. Tā kā galvenā uzmanība tiek pievērsta reālismam, tika nolemts pilnībā noņemt trešās personas skatījumu, ļaujot dalībniekiem sajust visas tās emocijas, ko rada ierakumā iesprostots karavīrs, kad viņam pretī rāpo milzu tanks.

Jūs varat spēlēt spēli Enlisted kā daļa no komandas līdz 20 cilvēkiem, un tajā pašā laikā kaujas laukā dažreiz atrodas līdz 150 dalībniekiem. Šis ierobežojums nav nejaušs, jo, jo vairāk karavīru ir uz vietas, jo nopietnākas ir prasības datora detaļām un iespējām. Atgriežoties pie jautājuma par reālismu, ir vērts teikt, ka partiju spēkiem nav jābūt vienādiem, jo patiesībā tas neeksistē. Dažreiz ienaidnieks ir ievērojami pārāks par jums, taču neviens neatcēla operāciju. Taču ir izvēle stāties pretī pēdējam karavīram vai līdz veiksmīgai misijas izpildei.

Vēl viena Enlisted for PC iezīme ir tā, ka šeit ir unikāls ne tikai katrs karavīrs, bet arī ierocis ar savu vēsturi, trūkumiem un iezīmēm. Kaujas arsenāls ir diezgan plašs, tāpēc ir pieejami vieglie personīgie ieroči un visu kalibru ekipējums. Jau paziņojuma brīdī Enlisteda spēle iekaroja parasto spēlētāju un profesionāļu simpātijas. Atliek izveidot savu viedokli, pievienojoties spēlei.

iekļautas kampaņas

Capania - detalizēta Otrā pasaules kara kaujas notikumu rekonstrukcija. Līdz mazākajai detaļai ir izstrādāti ne tikai ieroči un militārais aprīkojums, bet arī vietas. Vienreiz uzkāpis kaujas laukā, negribēsies to atstāt līdz rūgtajam galam.

 • Maskavas kauja (1941-1942) - no vēstures stundām mēs zinām, ka vācieši nekad nav sasnieguši pilsētu. Taču savulaik tos ar binokli varēja redzēt no pilsētas nomales. Šajā akcijā cīnīsies apkārtējos ciemos un pilsētās, varēsi pārbaudīt savus spēkus abām karojošajām pusēm.
 • Iebrukums Normandijā (1944) - tiek uzskatīta par lielāko gaisa uzbrukuma kampaņu visa Otrā pasaules kara laikā. Viņa ir spēlēta daudzās filmās un citās spēlēs. Bet tikai Enlisted jūs varēsiet pilnībā izjust kaujas smagumu, kas krita uz parasto karavīru pleciem. Apvienotais sabiedroto karaspēks nosēžas Belegas līnijā, nocietināts ar vācu bunkuriem un ložmetēju punktiem. Cīņas iznākums ir atkarīgs tikai no jums.
 • Tunisijas kauja (1942-1943) — vēsturnieki atzīmē šo kauju kā galveno kauju karā par Ziemeļāfriku. Kopš Tunisijas sagrābšanas pavērusi jaunus veidus, kā uzbrukt Eiropai. Vācieši to saprata un savus karavīrus nežēloja. Kaujas notiks mazās pilsētās tuksnešainajos apgabalos, un neciešamais karstums papildinās saviļņojumu.
 • Berlīnes kauja - episka kauja par Vācijas galvaspilsētu tālajā 1945. gadā, ko sniedza sabiedroto un PSRS karaspēks. Nav jēgas aprakstīt šīs kampaņas nozīmi mūsdienu vēsturē. Sarežģītajā Berlīnē notika sarežģītas cīņas. Šeit lode vai šāviņš var ielidot tevī no jebkuras vietas. Savāc visu savu lauku dūrē un izejiet cauri šai varonīgajai cīņai.

Īsā laikā parādīsies arvien vairāk jaunu kampaņu. Tikmēr izstrādātāji pastāvīgi atjaunina un uzlabo esošos.

Iesauktās komandas

Atsevišķi ir vērts pieminēt vienību sistēmu Enlisted spēlē. Galu galā cīnītāju skaits komandā ir ierobežots, un ir daudz vairāk specializāciju. Kuru jūs uzņemsit, ir atkarīgs tikai no jums un jūsu kaujas misijas. No tā ir tieši atkarīga arī misijas veiksme. Tāpēc pirms cīņas uzsākšanas vienmēr plānojiet savu taktiku un stratēģiju. Galu galā brutāls spēks pats par sevi neradīs daudz sāpju. It īpaši, ja ienaidnieks ir vairākumā.

 • Cīnītājs ir masīvākais karavīru veids kaujas laukā. Izmanto pusautomātiskās šautenes un šautenes. Tā ir daļa no gandrīz jebkuras komandas.
 • Mīnmetējs - cīnās no lieliem attālumiem, kur viņš tiks pasargāts no ienaidnieka uzbrukumiem. Izmanto mazos mīnmetēju pistoles. Spēcīgi sprādzienbīstami un sadrumstaloti bojājumi.
 • Snaiperis - šauj uz ienaidnieku no tālienes. Izmanto bultskrūves šautenes un teleskopisko tēmēkli. Liela kaujas jauda, bet zems uguns ātrums.
 • Bruņu caururbējs — kaujā izmanto raķešu granātmetējus un smagās prettanku šautenes. Efektīvs pret ienaidnieka transportlīdzekļiem. Var šaut uz kājniekiem.
 • Stormtrooper - izmanto automātiskos ieročus, automātus. Labs cīnītājs ilgstošām cīņām. Lieliski piemērots ienaidnieka kājnieku iznīcināšanai.
 • Inženieris - unikāls atbalsta karaspēka veids. Piemērots aizsardzības nolūkos, bet noder arī uzbrukumiem. Veido aizsardzības konstrukcijas un stacionārus apšaudes punktus.
 • Heavy — izmanto vieglos ložmetējus, lai apspiestu ienaidnieka uzbrukuma spēkus. Ar prasmīgu vadību viens smagais var noturēt visu kājnieku komandu.
 • Radists — var izraisīt artilērijas triecienus ienaidnieka vietās. Ar precīzu sitienu iznīcina militāro tehniku.
 • Liesmas metējs – ļoti efektīvs no tuva attāluma pret kājniekiem nocietinātās zonās. Izmantojiet kompaktos mugursomas liesmas metējus. Degošais maisījums pielīp pie virsmas un rada lielus neatgriezeniskus bojājumus.
 • Motobraucējs ir veiklākais cīnītājs. Viņš uzsāk kauju uz motocikla ar blakusvāģi, blakusvāģim piestiprināts ložmetējs. Lieliski piemērots karavīru pārvadāšanai aiz ienaidnieka līnijām un uzmanības novēršanai.
 • Tankists - sāk cīņu ar tanku. Var būt vienīgais vadītājs, ložmetējs un šāvējs.
 • Pilots - sāk cīņu pie iznīcinātāja vai uzbrukuma lidmašīnas vadības ierīcēm. Aprīkots ar piekarināmiem un kursa ieročiem. Uzlāde tiek veikta izvietošanas vietās.

Kā lejupielādēt Enlisted datorā?

Noklikšķiniet uz atskaņošanas pogas, izpildiet norādījumus. Vispirms jums ir jālejupielādē un jāinstalē Gaijin Launcher. Ar tās palīdzību spēle tiek instalēta un palaista. Ja jums jau ir Gaijin konts citā spēlē, varat to izmantot, nevis izveidot jaunu.

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more